HATİM DUASI İLE GÖNÜL SOHBETİ SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE YAPILDI

HATİM DUASI İLE GÖNÜL SOHBETİ SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE YAPILDI
 
Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öncü Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz Sanimder Bilgi Evimizde devam ediyor.
Sanimder öncülüğünde Öğle Namazında Kubbeli Camimizde toplanan öğrencilerimiz öğle namazında müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
Filistindeki Müslüman Kardeşlerimizin kurtuluşu ve zafere ulaşması ve şehit düşenler için okudukları hatimlerin Yasinlerin ve Fetihlerin Dualarını ettiler.
Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde; SANDIKLI Yunus Emre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer AKKAŞ hocamız sohbette bulundu:
 Sayın Ömer AKKAŞ hocamız sohbetinde öğrencilerimiz ve katılımcılara, 38 gündür Terör devleti İsrail tarafından bombalarla yaşlı genç, Kadın çocuk demeden katledilen Müslüman Filistinli kardeşlerimizin tarihi hakkında önemli bilgiler aktardı.
7 Ekim itibariyle başlayan Aksa Tufanının hemen akabinde İsrail’in Gazze’yi yoğun bombardımana tutmasının sonucu yaklaşık 4000’i çocuk olmak üzere binlerce Filistinli kardeşimizin şehit edildiğini anımsatan AKKAŞ Kudüsün, Mescid-i Aksa’nın biz müslümanlar için ne ifade ettiğine, Peygamber efendimizin İsra ve Miraç hadiselerini gözümüzde canlandırarak Mescid-i Aksa’nın önemine değindi. 
 
   Konuşmasına İsrail’in bu zulmüne sadece kavli duayla ve meydan yürüyüşleri ile değil aynı zamanda da ülkemizde satışı yapılan İsrail ürünlerine de caydırıcı bir boykot yapılmak suretiyle fiili duayla da İsrail’in zulmüne ancak o zaman gerçek anlamda karşı koyabileceğimizden bahsetti.
   Daha sonra konuşmasında, sivillere, yaşlı genç, kadın erkek ve çocuklara bombalar yağdıran İsrail’in zulmünden bahsetti. İlk Mescit olan Mescidi Aksayı ve Kudüsü ilk fetheden Hz. Ömer R.A ve sonra Salahattin Eyyübiden ve 400 sene Osmanlı hâkimiyetinde kalışından tarihinden bilgiler anlattı. Tekrar Mescidi Aksanın kudüsün islamın hâkimiyetinde özgürleşeceğini bunun için gençlere çok iş düştüğünü okumaları çalışmaları gerektiğini ve vatanımız başta olmak üzere kutsal değerlerimize sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.”
                
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; “Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetinde” bulunan SANDIKLI Yunus Emre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni, Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer AKKAŞ’A, Sanimder Yönetim Kurulu Üyelerimiz Kırkpınar Kümeleri Cami İmam Hatib-i Mehmet YEĞİN ile Muhammed AYYILDIZ’A, öğrencilerimize eğitim yardımında bulunan hayırseverlerimizden Sayın Ali DÖNMEZ, Sayın Hasan DÖNMEZ, Sayın Mehmet BOYACI, Kadir BOYACI, Sayın İbrahim KESİCİ Ve Derneğimizin Her Daim işlerini Allah Rızası için yapan Sayın İsmail DAZKIR ile öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
AYRICA SANİMDER Sandıklı imam hatipliler Derneği ile Öğrencilerimize Burs ve Eğitim Yardımları ve Bağışları ile destek olan hayırseverlere ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Vefat eden hayırseverleri de Rahmet ile yâd etti. Mekânları CENNET, Makamları Ali olsun diye dua etti.
 
Akabinde ise Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ramazan ÖZCÜ tarafından yapıldı.

Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhum Hasan ve Merhume Emine DÖNMEZ Ruhlarına,
Merhum Halit DAZKIR Ruhuna,
Merhum Hasan Hüseyin KESİCİ Ruhuna,
Merhum Mustafa BOYACI Ruhuna Ve Merhume Zehra BOYACI’NIN Ruhuna Hediye ettik Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların, Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle ve Tüm sıkıntılarını gider Ya Rabbi.                                                                                                    
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya Rabbi.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi.
Bilhassa Filistinde, Kudüste ve Gazze de masum Yaşlı, Kadın ve Erkekleri, bebek ve çocukları; bombalarla katleden Zalim Terör Devleti İsrailin zulmünden kurtar Ya Rabbi.
Filistin ve Kudüs’teki Müslüman kardeşlerimize kurtuluş ve zaferlerini göster, nusret ve yardımını esirgeme ya rabbi.
Bombaların altında şehit düşen kardeşlerimize Rahmetini ihsan et. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar ver Ya Rabbi. ”
 Diye dualar edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Etli Pide ile Ayran ve Sanimder üyemiz hayırsever Mehmet BOYACI tarafından irmik Helvası ikram edildi.
Bu ayda öğrencilere ilk eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar