RAMAZAN AYI AREFESİNDE HOCALAR İLÇE VAİZİMİZ SAYIN ABDURRAHMAN ŞAHİN, SANİMDER HATİM DUASI VE GENÇLERLE BAŞBAŞA GÖNÜL SOHBETİMİZDE GENÇLERLE BULUŞTU.

RAMAZAN AYI AREFESİNDE HOCALAR İLÇE VAİZİMİZ SAYIN ABDURRAHMAN ŞAHİN, SANİMDER HATİM DUASI VE GENÇLERLE BAŞBAŞA GÖNÜL SOHBETİMİZDE GENÇLERLE BULUŞTU.

Sandıklı imam Hatip Lisemizin ÖNCÜ GENÇLERİ Öğle Namazında Kubbeli Camisinde buluştu.
Öğle Namazından sonra da Sanimder öncülüğünde Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
Sanimder Hatim Duası ve Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Hocalar ilçe Müftülüğü Vaizimiz Sayın Abdurrahman ŞAHİN gençlerimizle buluştu.
 
Hocalar İlçe Vaizimiz Sayın Abdurrahman ŞAHİN Gençlerle Başbaşa Gönül sohbetinde;  İslamın 5 Temelinden Birisi Olan Namazdan bahsetti.
 
Ayetler ve hadisler ile insanın eşrefi mahluk olarak yaratılmasının öneminden, Allaha karşı, Kendisine karşı, Anne baba başta olmak üzere ailesine karşı, tüm canlılara karşı ve çevreye karşı sorumluluklarının olduğundan bahsetti. Sorumluluklarından en önemli olanı kendisini yaratan Rabbine İMAN etmesi ve O’na kulluk etmesi olduğunu ve kulluk görevinin de en önemli olanının NAMAZ ibadeti olduğunu anlattı.
 
Hocalar İlçe Vaizimiz Sayın Abdurrahman ŞAHİN öğrencilerden ve gençlerden İdrak edilecek olan Ramazan Ayının gündüzünü Oruç ibadeti ile Gecesini de Namaz ibadeti ile değerlendirmelerini istedi.
Ramazan ayının yeryüzünde akan Müslüman kanının dinmesi ve Müslümanların birlik ve beraberliklerinin güçlenmesine vesile olması dilek ve temennileri ile sohbetini tamamladı.
    
Daha sonra Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ Konuşmacı ve katılımcılar ile öğrencilere teşekkür etti.
Okunan Hatimlerin, Yasinlerin, İhlâsların, Kelime-i Tevhitlerin, İstiğfarların, Salavati Şeriflerin ve Salaten Tüncinaların duası;
imam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ramazan EROL tarafından yapıldı.
Okunan Hatim ve Yasinlerin Sevabını;
Merhum Ahmet ve Merhume Ayşe ile Aysun TOSUN’UN Ruhlarına
Merhum Ali Osman Ve Merhume Melek ile Sadiye UTKU’NUN Ruhlarına
Merhum Muzaffer ve Merhume Hafize TIRPANCI’NIN Ruhlarına
Merhum izzet ORHAN ve Merhum Salahatdin ÇINAR Ruhlarına,
Merhum Mehmet KALAY ve Merhum Halil ÖZTAŞ Ruhlarına,
Merhume Fadime BOLLAT Ve Nazif YURDAYAN Ruhlarına Hediye ettik Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların, Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle ve Tüm sıkıntılarını gider Ya Rabbi
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya Rabbi.
Şehitlerimize Rahmet eyle. Makamlarını Ali eyle. Tüm askerlerimizi terörden, hain tuzaklardan ve tüm kötülüklerden koru.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi.
Başta Filistin olmak üzere dünyanın her yerinde zulüm ve baskı altında olan tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eyle. Kurtuuş ve selametler ver.
Zalimlerin baskı ve zulümlerinde, Bombaların altında şehit düşen kardeşlerimize Rahmetini ihsan et. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar ver Ya Rabbi.
Müslümanlara birlik ve beraberlik, güç ve kuvvet ver Ya Rabbi.
Hatim Duası ve Gönül Sohbet Programı, öğrencilere Etli Pide & Ayran ile Lokum ikramı ve Eğitim yardımı yapılması ve öğrencilerin memnuniyetiyle son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar