SANİMDER’DEN PROJE İMAM HATİP OKULU HAFIZLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN İLK HAFIZ OLACAK ÖĞRENCİLERE UMRE MÜJDESİ

SANİMDER’DEN PROJE İMAM HATİP OKULU HAFIZLIK SINIFI ÖĞRENCİLERİNDEN İLK HAFIZ OLACAK ÖĞRENCİLERE UMRE MÜJDESİ
Sandıklı İmam hatipliler Derneği Yönetim Kurulu üyesi Ramazan AYYILDIZ ve Asım KIRGÖZ, İlçe Müftümüz Sayın Ömer ÜNAL Hocamızla birlikte Kızık Valide Sultan Erkek Kur'an kursu ile Hz. Aişe Kız Kuran Kursunu ziyaret etti.
Erkek ve Kız Kur'an Kursumuzda bulunan öğrenciler sınıflarında hafızlık yaparken derslerinin başında görüldü.
Başta ilçe müftümüz Sayın Ömer ÜNAL Hocamız olmak üzere, Kız ve Erkek kuran kursu hocalarımız İle Hafızlığa çalışan Öğrencilerimizi Sanimder Yönetim Kurulu olarak tebrik ettik.
     
Kız Ve Erkek Öğrencilere İlçe Müftümüz Sayın Ömer ÜNAL İle Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ isme özel Sanimder Logolu bardakları hediye ettiler. Öğrenciler hediye bardakları alınca çok sevindiler.
İlçe Müftümüz Sayın Ömer ÜNAL; “Kızık Valide Sultan Erkek Kuran Kursumuzda hafızlık yapan Aktürkler İmam hatip Ortaokul Hafızlık sınıfından 21 öğrencimiz, Sandıklı Hz. Aişe Kız Kuran Kursumuzda hafızlık yapan Proje kız imam hatip hafızlık sınıfından 19 öğrencimiz ve yetişkinlerden de hafızlık yapan 20 öğrencimiz var.
Hafız öğrencilerimiz hem hafızlığa çalışıyor hem de okullarında derslere giriyorlar. İnşaallah şu an itibari ile Erkek 3 öğrencimiz ve 3 kız öğrencimiz hafızlıklarına başladı. Yetişkinlerden de 3 öğrencimiz hafızlıklarını bitirdi 17 öğrencimiz de bitirmeye gayret ediyorlar. Hafızlıklarını bitiren öğrencilerimiz hafızlık sınavlarına girecekler.
Hafızlık yapan öğrencilerimize, eksiklerinin giderilmesinde sandıklımızın hayırseverleri her daim destek olmaktadır. Bu vesile ile Kızık Valide Sultan erkek Kuran Kursumuz ile Hz. Aişe Kız Kuran Kursumuzda hafızlık yapan öğrencilerimize ve kurs binalarının yapılması eksiklerinin giderilmesinde destek olan hayırseverlerimize ilçe müftüsü olarak müftülüğümüz adına teşekkür ediyorum.
Ayrıca Sandıklı İmam Hatipliler Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ, Sayın Asım KIRGÖZ’E bu ziyaretleri ve Burs ve Eğitim yardımı vb. hizmetleri için ve Sanimder Logolu öğrencilerimizin İsmi yazan bardak hediyeleri için teşekkür ediyorum” dedi
Sanimder Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ İlçe Müftülüğünün Çalışmaları ve hafız öğrenci yetiştirme odaklı hizmetleri için teşekkür ederek; “Sayın Müftüm. Bu hafızlık yapan öğrencilerimiz sandıklımızın gururu. Yetişkinlerden 3 öğrencimiz hafızlığını bitirmiş. Proje hafızlık sınıfı öğrencilerimizden 3 Erkek öğrencimiz ile Proje hafızlık sınıfı öğrencilerimizden de 3 kız öğrencimiz hafızlıklarına başlamış. İnşallah bu sayı daha da artacaktır. Bizlerde Sanimder Yönetim Kurulu olarak Hafızlarımıza teşvik olarak Proje imam hatip Hafızlık sınıfı öğrencilerimizden ilk hafızlık sınavını kazanan bir ekek ve bir kız öğrencilerimizi Umre ödülü ile ödüllendirelim inşallah.” Dedi.
Sanimder olarak gerçekleşen ziyaret ve umre ödülü, öğrencilerin memnun olması ile son buldu.
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar