AKTÜRKLER İMAM HATİP ORTAOKULUNUN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNDEN SANİMDER BİLGİ EVİNE ZİYARET

AKTÜRKLER İMAM HATİP ORTAOKULUNUN BAŞARILI ÖĞRENCİLERİNDEN SANİMDER BİLGİ EVİNE ZİYARET

Deneme sınavlarında başarılı olan Aktürkler İmam Hatip Ortaokul Öğrencileri, Aktürkler İmam Hatip Ortaokul Müdürü Cemil ÖZARSLAN, Müdür Yardımcısı Hanife GÜLVER AKTAŞ, okul öğretmenleri  Ahmet YILMAZ ve Ayşeğül TATLICAN nezaretinde Sanimder Bilgi Evini Ziyaret Ettiler.
Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; Deneme Sınavlarında Başarılı Olan Öğrencilerin SANİMDER Bilgi Evimizi ziyaret etmelerinden çok memnun olduklarını ifade ederek, dernek çalışmaları, öğrenci Burs ve Eğitim yardımları hakkında bilgiler aktardı.
        
Sayın AYYILDIZ Öğrencilere; “Değerli çalışkan öğrencilerimiz. Sizleri tebrik ediyoruz. Ancak daha da Başarılı olmak, i yi mevki ve makamlara gelmek için gece gündüz çok çalışmalısınız. Yüksek Öğrenim Kurumları sınavlarında YKS’da başarılı olup Üniversitelerde eğitim görmelisiniz. İnşallah sizlerden ümit varız. Çalışın okuyun ve Aziz ve Necip milletimiz başta olmak üzere tüm insanlığa faydalı olmak için iyi makam ve mevkilere gelin.
Bu çalışmalarınız ve eğitim alanında sanimder olarak burs ve eğitim yardımları başta olmak üzere her zaman sizlere destek sözü veriyoruz”  dedi.
Ziyarette öğrencilere Çolak Mescit İmam Hatib-i Sayın Asım KIRGÖZ; Gönül Sohbetinde bulundu. Sayın KIRGÖZ Sohbetinde; İmandan, Salih Amellerden ve Güzel Ahlaktan bahsetti.
Zariyat suresi 56. Ayeti Kerimesini okudu ve mealini verdi. “Ben cinleri ve insanları beni tanısınlar ve bana ibadet etsinler diye yarattım” ayetini açıkladı.
“Değerli çalışkan öğrencilerimiz. Derslerinizde gayret ediyor çalışıyorsunuz. Teşekkür ederim. Sizleri tebrik ederim. Ancak bununla kalmamalıyız. Kitabımız Kur’an-ı Kerimin emir ve yasakları doğrultusunda kulluk yapmalı Sevgili Peygamberimizi tanıyıp onu örnek almalı ve güzel ahlak sahibi olmaya çalışmalıyız” dedi.
Sayın KIRGÖZ Peygamberimizin güzel ahlakı ile ilgili misaller anlatarak sohbetini tamamladı.
Aktürkler İmam Hatip Ortaokul Müdürü Cemil ÖZARSLAN ise konuşmasında, “Sanimder Bilgi Evinin kapılarını öğrencilerimize açan başta Sanimder başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ ve Yönetim Kurulu üyelerine teşekkür ederim. Gayretli çalışmalarında başarılar dilerim” dedi.
Daha sonra Sanimder Başkanı Sayın AYYILDIZ, Çolak Mescit İmam Hatib-i Sayın Asım KIRGÖZ’E, , Aktürkler İmam Hatip Ortaokul Müdürü Cemil ÖZARSLAN’A, Müdür Yardımcısı Hanife GÜLVER AKTAŞ’A, okul öğretmenleri Ahmet YILMAZ ile Ayşeğül TATLICAN’A ve Aktürkler İmam Hatip Ortaokul Öğrencilerine teşekkür etti.
Daha sonra da öğrencilere Etli Pide, Ayran, Meyve suyu ile çikolata ikram edildi. İkramlardan sonra  da Hafızlık sınıf öğrencimiz Ahmet Buğra KOÇ tarafından dua edildi.
Ziyaret öğrencilerin memnuniyeti ve Sanimder Bilgi Evi önünde hatıra resim çektirmeleri ile son buldu.
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar