Başkandan Mesaj

DEĞERLİ DOSTLAR

Şanlı Ecdadımızın asil evlatları, İmam Hatip Camiasının fedakâr savunucuları, İmam Hatip Lisesi Mezunu arkadaşlarım ve Asımın Nesli bir Gençliğin, Ülkemizin geleceği olan dinamik gençliğin yetişmesinde gayretli gönül dostlarım.

31 Mart 2011 yılında Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (Sanimder) ni 7 fedakâr arkadaşımızla birlikte kurduk.

Sandıklı imam Hatipliler Derneğimiz; SANİMDER;

Dini ve Milli Duyguları yaşamak ve yaşatmak uğruna hayırlı, güzel faaliyetlerde bulunmak üzere kurulan sivil bir toplum kuruluşudur. Tüm siyasi partilere, tüm sivil toplum kuruluşlarına eşit uzaklıktadır. 

Amaç ve Gayemiz, Eğitimin her kademesinde bulunan öğrencilerimize, Ülkemizin geleceği olan gençliğine sahip çıkma, imkân ölçüsünde burs ve eğitim yardımları ile destek olma ve iyi bir eğitim almalarını, Birlik, Beraberlik ve Kardeşlik duyguları ile Dinimiz İslam’a, Cennet Vatanımıza, Şanlı bayrağımız ve mukaddesatımıza sahip çıkma şuuru ile topluma kazandırmaktır.

Dinini seven Vatanını Ve Bayrağını seven, ahlak ve iffet abidesi bir gençliğin yetişmesi, Asımın Nesli olacak bir Gençliğin yetişmesi amacı ile, 2011 yılında kurulan SANİMDER;
 2011–2012 eğitim ve öğretim yılında 12 öğrencimize;
2012–2013 eğitim ve öğretim yılında 24 öğrencimize;
2013-2014 eğitim ve öğretim yılında da 22 öğrencimize;
2014-2015 eğitim ve öğretim yılında da 23 öğrencimize;
2015-2016 eğitim ve öğretim yılında da 28 öğrencimize;
2016-2017 eğitim ve öğretim yılında da 82 öğrencimize,
2017-2018 eğitim ve öğretim yılında da 83 öğrencimiz olmak üzere, 2011-2017 yılları arasında üyelerimiz ve sandıklımızın hayırseverleri tarafından verilen destek ve yardımlarla; SANİMDER olarak TOPLAM 274 öğrenciye burs ve eğitim yardımı yapmıştık.
2018-2019  Eğitim ve Öğretim yılında;  Bu sene de 48 üniversite öğrencimize burs yardımı yapmaya başladık ve eğitim ve öğretim boyunca yapmaya da devam edeceğiz.
Ayrıca başarılı ve yetim – öksüz, ihtiyaç sahibi  İmam Hatip Liselerinde okuyan 40 öğrencimize de Giysi ve ayakkabı yardımında bulunduk.  Toplamda 88 öğrencimizi sevindirdik yüzlerini güldürdük.
Geçen sene hayırseverlerimizin katkıları ile başarılı hafız ve okul birincisi 5 öğrencimizi UMRE ile ödüllendirmiş mübarek kutsal topraklara göndermiştik. Nasip olursa bu sene de yine hayırseverlerimizin katkı ve destekleri ile 5 öğrencimizi UMREYE mübarek kutsal topraklara göndermek arzumuzdur. Bu konuda hayırseverlerimizden destek bekliyoruz.
SANİMDER olarak; başarılı, yetim-öksüz ve ihtiyaç sahibi çalışkan öğrencilerimizin her zaman yanındayız.

Ayrıca; sandıklı imam hatipliler derneği SANİMDER olarak her hafta cumartesi günleri, öğrencilerimizle Sabah Namazı Buluşması ve sonrasında SANİMDER BİLGİ EVİMİZ’DE kahvaltı ve sohbet programı yaptık. 

Kültürel amaçlı Çanakkale, Bursa, İstanbul, Konya, Eskişehir ve Karadeniz gezi turları düzenledik.

En büyük hedefimiz Sandıklı ilçemizde eğitim gören kız öğrencilerimizin barınabileceği bir kız yurdu binasını yapmaktır. Köy ve kasabalardan okumak isteyen fakat maddi durumdan dolayı okuyamayan kızlarımıza sahip çıkmak, onlara iyi bir eğitim aldırarak topluma kazandırmaktır. 

Ayrıca Gönül dostlarımız ve arkadaşlarımızla iletişim sağlamak, yapılan faaliyetlerimizi camiamıza aktarmak ve paylaşmak amacı ile www.sanimder.org adlı web sitemiz ve sanimder@hotmail.com Facebook adresimizi hizmete açtık.

30 Ocak 2016 yılında ise olağanüstü genel kurul ile tüzük değişikliğimiz gerçekleşmiş olup derneğimizin yeni ismi: “SANDIKLI İMAM HATİPLİLER DERNEĞİ” Olmuş VE bu isim altında hizmete devam etmektedir.
Dernek Yönetim Kurulu olarak; Sandıklı imam Hatipliler Derneği SANİMDER’E, Öğrencilerimiz için Zekat, Fitre, Fidye, Oruç Ve Yemin Keffaretleri ile öğrencilerimize Burs Ve Eğitim Yardımı verilmesini sağlayan; Destek olan, Yardım eden,  Mezun, Mensup ve Tüm hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyor;

Camiasına gönül veren siz mezun mensup ve gönül dostlarımızdan, kıymetli hocalarımızdan, arkadaşlarımızdan bu çıktığımız hayırlı yolda öncelikle dualarını, sonrada ilgi ve desteklerini bekliyor saygılar sunuyoruz.

Sanimder Yönetim Kurulu Adına;
Ramazan AYYILDIZ
Sanimder Başkanı.

HAKKIMIZDA  Kategorisindeki Diğer Başlıklar