SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE ÜYELERİMİZ VE ÖNCÜ GENÇLER İFTARDA BULUŞTU

SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE ÜYELERİMİZ VE ÖNCÜ GENÇLER İFTARDA BULUŞTU
Sandıklı imam Hatip Lisemizin ÖNCÜ GENÇLERİ Sanimder öncülüğünde Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatimlerin, Yasinlerin Duası VE Sanimder İftar programı için Sanimder Bilgi Evimizde Üyelerimizle bir araya geldiler.
İftar Programımıza Değerli İlçe Müftümüz Sayın Ömer ÜNAL Ve İlçe Vaizimiz Tevfik SAVCU İle Hocalar İlçe Vaizi Abdurrahman ŞAHİN, Değerli İmam Hatip Lisemizin Müdürleri, Öğretmenlerimiz, Din Gönüllüsü Hocalarımız, Üyelerimiz, Hayırseverlerimiz Ve Öncü Gençlerimiz İle Hafız Öğrencilerimiz Katıldılar.
İftar Programında önce Hafız Atacan AKGÜL hocamız, sözlerin en güzeli Kur’an tilavetiyle gönüllerimizi ferahlattı.
Daha sonra Sandıklı İlçe Müftümüz Sayın Ömer ÜNAL;
Ramazan Ayının öneminden, İftar ettirmenin faziletinde, İftar anında yapılan duanın kabul olunacağı ile ilgili hadis ve ayetlerle iftar programına katılanlara bilgiler verdi.
          

Sonra Sanimder başkanı Ramazan AYYILDIZ açış konuşmasında dernek çalışmaları ve öğrenci bursları hakkında kısa bilgiler aktardı. İftar programı düzenlenmesinde başta yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm üyelere, İmam Hatip Lisesi okul idarecilerine, öğretmenlerine, Din Gönüllülerine ve her daim öğrencileri koordine ederek camilere, sanimder bilgi evine gelmelerini sağlayan Sayın Metin ASLAN’A, Kuran Tilavetinde bulunan Hafız Atacan AKGÜL, Sanimder üyelerimiz Sayın Erol UĞUR, Ali ÇETİN, Aydın KANAT, Halil İbrahim ARSLAN, Beytullah TAŞDEMİR, Mehmet YEĞİN, Mahmut ÖZGÜRLER, Asım KIRGÖZ, Muhammed AYYILDIZ, Yusuf ASİLTÜRK, Şahin TOY, ile derneğimize her daim desteklerini esirgemeyerek iftar programına katılan Behcet KAYAPINAR, Mehmet Emin KAYA, Ramazan TÜRK, Hilmi BAŞTEPE, Şaban YURDAYAN ve Programa katılamayarak iftar programının gerçekleşmesinde öncülük eden yardımsever ile her zaman destek veren tüm hayırseverlerimiz ve üyelerimiz ile mensuplarımıza teşekkür etti.
Daha sonra öğrencilerimiz ilahi ve kasideler ile iftar programına güzellikler kattılar.
Daha sonra ÖNCÜ GENÇLERİMİZ tarafından okunan Yasinlerin duası İmam Hatip Lisemizin öncü genci Erol ÖZCÜ tarafından yapıldı. Yapılan Duada:
Okunan Yasinlerinlerin Sevabını, bugün gerçekleşen İftar Programının yapılmasına Vesile olan;
Merhum Mehmet ve Merhume Sultan KAYAPINAR Ruhlarına
Merhum Hasan Ve Süleyman KAYAPINAR Ruhlarına
Merhum Veli Ve Merhume Hafize ŞAHİN Ruhlarına,
Merhum Hayati ALTINTAŞ Ruhuna,
Merhume Fadime SUNA ile Merhum İsmail ve Murat ÖZGÜRÜN Ruhlarına Hediye ettik Sen kabul buyur.
Bilhassa bu iftar programının gerçekleşmesini sağlayan hayırsever kardeşimizin tüm geçmişlerine Rahmet eyle. Makamlarını Cennet eyle. Derecelerini Ali eyle. Hayırlarını Kabul eyle. Sağlık sıhhat ile kazançlarını bereketli eyle.
AYRICA; Sanimder Bilgi Evimizin Alınmasında, Tadilatında ve eksiklerinin giderilmesinde katkıda bulunmuş olanlar ve daima destek olan hayırseverlerimizin;
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş,
Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle,                                               İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.
Şehitlerimize Rahmet eyle. Makamlarını Ali eyle. Tüm askerlerimizi terörden, hain tuzaklardan ve tüm kötülüklerden koru.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi.
Başta Filistin olmak üzere dünyanın her yerinde zulüm ve baskı altında olan tüm Müslüman kardeşlerimize yardım eyle. Kurtuluş ve selametler ver.
Zalimlerin baskı ve zulümlerinde, Bombaların altında şehit düşen kardeşlerimize Rahmetini ihsan et. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar ver Ya Rabbi. Müslümanlara birlik ve beraberlik, güç ve kuvvet ver Ya Rabbi.
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya rabbi diye dualar edildi.
Ezan vaktininin gelmesi ile Hafız Atacan AKGÜLÜN ezan okumasıyla dualar ile iftarlar yapıldı.
İftar programı sonunda Öncü Gençlere, Hafız, Yetim, Öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ile başarılı öğrencilere bayram hediyeleri takdim edildi.
Sanimder iftar programı öncü gençler tarafından memnuniyetle karşılandı.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar