SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİ

SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİ
 
Sanimder Bilgi Evimizde Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz devam ediyor.

Sanimder öncülüğünde Öğle Namazında Şaloğlu Camimizde toplanan öğrencilerimiz öğle namazında imam hatiplik ve müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
 
Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde Sanimder Yönetim Kurulu Üyemiz Emekli İmam Hatip Sayın Halil İbrahim ARSLAN Hocamız gençlere; Ruhul Furkan Tefsirinden 1. Cilt Sh. 651-652-653 geçen Abdurrahman ibni Semure (R.A) hadisini anlattı. Hadiste kıyamet gününde sıkıntıda olan kulların kılmış oldukları Namaz başta olmak üzere, abdest, oruc, sadaka, zekat, iyilik ve hayırlı işlerin sağladığı faydalardan bahsetti. Öğrencilere;
“Sizlerde abdest namaz oruç vb ibadetlerinizi aksatmamaya çalışın. Allahın hadiste zikredildiği üzere yardımını görmek için gayret edin.” Diye nasihatlarda bulundu.
       
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Emekli İmam Hatip Halil İbrahim ARSLAN’A,İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Metin ASLAN Şaloğlu Cami Müezzin Kayyımı Osman Ali GÜLENÇ’E, Üyelerimiz Mehmet BOYACI ile İbrahim BOYACI’YA, Mehmet YEĞİN’E, Fevzi MUMCU’YA, Mehmet Emin KAYA’YA, Şaban YURDAYAN’A, Muhammed AYYILDIZ’A Ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra da öğrencilerimiz tarafından okunan Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ali Rıza İNCİ tarafından yapıldı.

Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhum Mustafa BOYACI’NIN Ruhuna,
Merhum Hasan Hüseyin KESCİ’nin Ruhun
Merhume Effan KARA’nın Ruhuna,
Merhume Raziye YAMAN’ın Ruhuna, Hediye ettik Sen kabul buyur.
Hayatta olan öğretmenlerimize Hocalarımıza sağlık sıhhat ve Afiyetler ver Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver, Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.  Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya rabbi. Diye dualar edildi.
      
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Sucuklu Pide ile Ayran ve çikolata ikram edildi.
Bu ayda öğrencilere eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar