İMAM HATİPLİ ÖNCÜ ASİL GENÇLERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE HATİM OKUNDU

İMAM HATİPLİ ÖNCÜ ASİL GENÇLERDEN ÇANAKKALE ŞEHİTLERİNE HATİM OKUNDU
 
Sanimder Bilgi Evimizde Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz devam ediyor.

Sanimder öncülüğünde öğrencilerimiz Öğle Namazında Şaloğlu Camimizde Buluştular. Öğle namazında imam hatiplik ve müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
 
            

Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetinde öğrencilere Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ömer AKKAŞ Gönül Sohbetinde bulundu:
Sayın Ömer AKKAŞ öncelikle 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümü münasebeti ile Çanakkale cephesinde şehit olan aziz şehitlerimize rahmet dileyerek sohbetine başladı. Ardından başta Seyit Onbaşı olmak üzere savaşın seyrine direkt etki eden ve “ÇANAKKELE GEÇİLMEZ” mührünün sonsuza kadar tescillenmesini sağlayarak savaşa damga vuran kahramanlardan örnekler verdi. Ayrıca Milli Şairimiz Mehmet AKİF ERSOY’un Çanakkale Şavaşı esnasında yazdığı şiirlerden mısralar okuyarak adeta o atmosferi bir nebze de olsun hissetmemizi sağladı. Ömer AKKAŞ son olarak İmam Hatip neslinin olması gereken özelliklerinden ayet ve hadisler ışığında bahsetmeye çalıştı.
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; Sandıklı Yunus Emre Anadolu Lisesi Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni ve Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Ömer AKKAŞ’A, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A, Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Emekli İmam Hatip Halil İbrahim ARSLAN’A, Beytullah TAŞDEMİR’E, Mehmet TETİK’E, Mehmet YEĞİN’E, Fevzi MUMCU’YA, Mehmet Emin KAYA’YA, Şaban YURDAYAN’A, Menderes ULUSOY’A, Muhammed AYYILDIZ’A, Burhan GÜNGÖR’E Ve öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
      
Daha sonra da öğrencilerimiz tarafından okunan Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ali Rıza İNCİ tarafından yapıldı.
Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhume Sultan İle Merhum Mehmet KAYAPINAR’IN Ruhlarına
Merhum Hasan ile Merhum Süleyman KAYAPINAR’IN Ruhlarına,
Merhum Abdullah KOYUN’UN Ruhuna,
Merhum Hilmi TÜRK’ÜN Ruhuna,
Merhum Muzaffer ve Merhume Hafize TIRPANCI’NIN Ruhlarına
Hediye ettik Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Bilhassa Çanakkale zaferinin Yıldönümü nedeni ile Aziz şehitlerimizin ruhlarına da hediye eyledik Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Ayrıca; Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver, Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.  Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya rabbi. Diye dualar edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Kıymalı Pide ile Ayran ve çikolata ikram edildi.
Program Sonunda öğrencilere hem Mart ayı hem de Mayıs Ayı eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar