FİLİSTİNDEKİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE DUA VE ŞÜHEDAYI ANMA PROGRAMI, HATİM DUASI İLE GÖNÜL SOHBETİ SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE YAPILDI

FİLİSTİNDEKİ MÜSLÜMAN KARDEŞLERİMİZE DUA VE ŞÜHEDAYI ANMA PROGRAMI, HATİM DUASI İLE GÖNÜL SOHBETİ SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE YAPILDI
 
Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öncü Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz Sanimder Bilgi Evimizde devam ediyor.
Sanimder öncülüğünde Öğle Namazında Kubbeli Camimizde toplanan öğrencilerimiz öğle namazında müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
            
Filistindeki Müslüman Kardeşlerimizin kurtuluşu ve zafere ulaşması ve şehit düşenler için okudukları hatimlerin Yasinlerin ve Fetihlerin Dualarını ettiler.
Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde; Sandıklı ilçe müftülüğü ilçe vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU hocamız öğrencilerimizle bir araya geldi.
İlçe vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU hocamız öğrencilerimize;
“En önemli ibadetlerimizden günlük 5 defa Allahın huzurunda kıyama durduğumuz NAMAZ ve NAMAZIN öneminden bahsetti.
Dünya hayatımızın, kısa ömrümüzün iyi değerlendirilmesi gerektiğini anlattı. Namaz başta olmak üzere bizi yaratan Allaha en güzel şekilde kulluk yapmamız gerektiği söyledi.
Daha sonra konuşmasında, sivillere, yaşlı genç, kadın erkek ve çocuklara bombalar yağdıran İsrailin zulmünden bahsetti. ilk Mescid olan Mescidi Aksayı ve Kudüsü ilk fetheden Hz. Ömer R.A ve sonra Salahattin Eyyübiden ve 400 sene Osmanlı hâkimiyetinde kalışından tarihinden bilgiler anlattı. Tekrar Mescidi Aksanın kudüsün islamın hâkimiyetinde özgürleşeceğini bunun için gençlere çok iş düştüğünü okumaları çalışmaları gerektiğini ve vatanımız başta olmak üzere kutsal değerlerimize sahip çıkmaları gerektiğini söyledi.”
 
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; “Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetinde” bulunan Sandıklı ilçe müftülüğü ilçe vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU’YA, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A, Sanimder Yönetim Kurulu Üyelerimiz Emekli İmam Hatip Beytullah TAŞDEMİR’E, Kırkpınar Kümeleri Cami İmam Hatib-i Mehmet YEĞİN’E, Emekli İmam Hatip Ramazan ÇETİN’E, Dutağaç Köyü Cami İmam Hatb-i Hafız Atacan AKGÜL’E öğrencilerimize eğitim yardımında bulunan hayırseverlerimizden Behcet KAYAPINAR ile öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.
AYRICA SANİMDER Sandıklı imam hatipliler Derneği ile Öğrencilerimize Burs ve Eğitim Yardımları ve Bağışları ile destek olan hayırseverlere ilgi ve desteklerinden dolayı teşekkür etti. Vefat eden hayırseverleri de Rahmet ile yâd etti. Mekânları CENNET, Makamları Ali olsun diye dua etti.
 
Akabinde Dutağaç Köyü Cami İmam Hatb-i Hafız Atacan AKGÜL Kuranı Kerim okudu ve sonrasında ise Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ramazan ÖZCÜ tarafından yapıldı.

Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhum Mehmet, Hasan Ve Süleyman KAYAPINAR’ın Ruhlarına,
Merhume Sultan KAYAPINAR Ruhuna VE Merhum Mehmet ÖZCAN’IN Ruhuna Hediye ettik Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların, Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Başta Omuz Kemiği Kırılan Hayırsever Behcet KAYAPINAR olmak üzere; Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle ve Tüm sıkıntılarını gider Ya Rabbi.                                                                                                     
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya Rabbi.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi.
Bilhassa Filistinde, Kudüste ve Gazze de masum Yaşlı, Kadın ve Erkekleri, bebek ve çocukları; bombalarla katleden Zalim Terör Devleti İsrailin zulmünden kurtar Ya Rabbi.
Filistin ve Kudüs’teki Müslüman kardeşlerimize kurtuluş ve zaferlerini göster, nusret ve yardımını esirgeme ya rabbi.
Bombaların altında şehit düşen kardeşlerimize Rahmetini ihsan et. Yaralı olan kardeşlerimize acil şifalar ver Ya Rabbi. ” Diye dualar edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Etli Pide ile Ayran ve çikolata ikram edildi.
Bu ayda öğrencilere ilk eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar