MEVLİD KANDİLİ NEDENİ İLE SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİ YAPILDI

MEVLİD KANDİLİ NEDENİ İLE SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİ YAPILDI
 
Yeni Eğitim Ve Öğretim Yılının Başlamasıyla Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öncü Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz Sanimder Bilgi Evimizde başladı.

Mevlidi Nebi Haftası dolayısı ile de Sanimder öncülüğünde Öğle Namazında Kubbeli Camimizde toplanan öğrencilerimiz öğle namazında müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
 
Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde; Sanimder Yönetim Kurulu üyemiz ve aynı zamanda Sandıklı Çolak Mescid Cami İmam Hatib-i Asım KIRGÖZ hocamız öğrencilerimizle bir araya geldi.
Sandıklı Çolak Mescid Cami İmam Hatib-i Asım KIRGÖZ hocamız öğrencilerimize;
“Yeni eğitim ve öğretim yılının açılması nedeni ile İlk nazil olan Alak suresinin 5 ayeti okudu. Okumanın öneminden bahsetti.
Daha sonra Mevlid kandili olması nedeni ile de Sevgili Peygamberimizin Hoşgörüsü başta olmak üzere güvenilir olması, yardımsever olması ve en güzel ahlak sahibi olmasından bahsederek Kuran ve Sünnet bütünlüğünün öneminden bahsetti.
Bu konuda birkaç örnek vererek öğrencilere Kuranı kerimi okuyup anlamalarını ve Sevgili Peygamberimizin ahlakını yaşatısını iyi öğrenerek hayatta tatbik etmeleri Allah Resulünü örnek almaları tavsiyesinde bulundu.”
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; “Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetinde” bulunan Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi; Sandıklı Çolak Mescid Cami İmam Hatib-i Asım KIRGÖZ’E, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A, Sanimder Yönetim Kurulu Üyelerimiz Muhammed AYYILDIZ’A, hayırseverlerimiz Cemil NARDAL, Süleyman ÜNSAL ile öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Daha sonra Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ramazan ÖZCÜ tarafından yapıldı.

Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhum Mustafa ÜNSAL’IN Ruhuna,
Merhume Hacer ÜNSAL’IN Ruhuna,
Merhum Murat DEMİRELİN Ruhuna
Merhume Ayşe DEMİRELİN Ruhuna Hediye ettik
Sen kabul buyur Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların, Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Başta Ameliyat olan Hayırsever İsa NARDAL olmak üzere; Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle ve Tüm sıkıntılarını gider Ya Rabbi.                                                                                                     
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya Rabbi.
Ayrıca yeni eğitim ve öğretim yılında öğrencilerimize, Genç Kardeşlerimize zihin açıklığı ver, derslerinde başarılar ver.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi. ”
Diye dualar edildi.
              
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Hayırsever Cemil NARDAL tarafından yapılan sandıklımıza has Saç yemeği ile Ayran ve çikolata ikram edildi.
Bu ayda öğrencilere ilk eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar