SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİMİZ

SANİMDER BİLGİ EVİMİZDE HATİM DUA VE SOHBETİ
 
Sanimder Bilgi Evimizde Sandıklı imam Hatip Lisemizin Öğrencileri ile yapılan Hatim Duası Ve Gönül Sohbetlerimiz devam ediyor.

Sanimder öncülüğünde Öğle Namazında Şaloğlu Camimizde toplanan öğrencilerimiz öğle namazında imam hatiplik ve müezzin kayyımlık görevi yaptılar.
Daha sonra da Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası ve Gönül Sohbeti için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
 
Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde; Sanimder Yönetim Kurulu üyemiz Sandıklı Yeni Cami İmam Hatib-i Engin TÜRKARSLAN hocamız öğrencilerimizle bir araya geldi.
Yeni Cami İmam Hatib-i Engin TÜRKARSLAN hocamız öğrencilerimize; Asr suresini ve mealini;
“Asra yemin olsun ki, İnsan mutlaka ziyandadır. Ancak iman edenler, salih amel (iyi işler) işleyenler, birbirlerine hakkı tavsiye eden ve sabrı tavsiye edenler bunun dışındadır.” okudu ve açıklamalarda bulundu.
Gençlere Zamanı iyi değerlendirmelerini, ömrün hızla tükendiğini dile getirdi ve eğitimleri ve yaşantıları ile ilgili nasihatlarda bulundu.
                  
 
Sohbet sonunda Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; “Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetinde” bulunan Sanimder Yönetim Kurulu Üyesi; Yeni Cami İmam Hatib-i Engin TÜRKARSLAN’A, İmam Hatip Lisesi Meslek Dersleri Öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A, Sanimder Yönetim Kurulu Üyelerimiz Mehmet TETİK, Beytullah TAŞDEMİR, Mehmet YEĞİN, Ramazan ÇETİN, Mehmet Emin KAYA, Muhammed AYYILDIZ, Burhan GÜNGÖR’E, Şaloğlu Cami Müezzin Kayyımı Osman Ali GÜLENÇ’E, hayırseverlerimiz Ramazan TÜRK, Ahmet UTKU, Nurettin ÖZTÜRK, İrfan SULAK ile öğrencilere katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Öğrencilerimiz Erol Ve Ramazan ÖZCÜNÜN birlikte okudukları ilahiden sonra da öğrencilerimiz tarafından okunan Hatmi Şerifin duası İmam Hatip Lisemizin hatim grubunda bulunan öğrencimiz Ali Rıza İNCİ tarafından yapıldı.

Yapılan Hatmin Sevabı başta Peygamberimiz (s.a.v) Efendimiz olmak üzere diğer peygamberler Ulema, Fukara, Şüheda ve
Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhume Aysun TOSUN’UN Ruhuna Ruhuna, Hediye ettik Sen kabul buyur.
Hayatta olan öğretmenlerimize Hocalarımıza sağlık sıhhat ve Afiyetler ver Ya Rabbi.
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş, Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver, Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.  Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya rabbi.
Ayrıca Sınavlara giren öğrencilerimize zihin açıklığı ile başarılar ver.
Evlatlarımızı ve gelecek neslimizi vatanına, dinine, bayrağına ve mukaddesatına sahip çıkanlardan eyle Ya Rabbi.” Diye dualar edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Hayırsever aşçımız Ali KUTLAY tarafından yapılan Tantuni ile Ayran ve çikolata ikram edildi.
Bu ayda öğrencilere eğitim bursları dağıtıldı. Gönül Sohbeti öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar