SANİMDER İMAM HATİPLİ ÖNCÜ GENÇLERDEN ÖĞRETMENLER HAFTASINDA HATİM DUASI VE GÖNÜL SOHBETİ.

SANİMDER İMAM HATİPLİ ÖNCÜ GENÇLERDEN ÖĞRETMENLER HAFTASINDA HATİM DUASI VE GÖNÜL SOHBETİ.
Sandıklı imam Hatip Lisemizin ÖNCÜ GENÇLERİ Öğle Namazında Şaloğlu Camisinde buluştu.
Öğle Namazından sonra da Sanimder öncülüğünde Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
Sohbetten önce İlahiyat öğrencimiz Sayın Emrullah ARPACI sözlerin en güzeli Kur’an tilavetiyle gönüllerimizi ferahlattı.
SANDIKLI İlçe Müftülüğü Vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU hocamız Gönül sohbetinde öncü gençler ile bir araya geldi:
İlçe Vaizimiz Sayın SAVCU Gençlerle baş başa Sohbetinde;
      

Gençliğin öneminden bahsetti. Ayrıca Genç Sahabi Musab b. Umeyrin gençliği, Müslüman oluşu, medineye Muallim olarak gönderilişi ve savaşlarda kahramanlığı ile uhut harbinde 40 yaşında şehit oluşuna kadar hayatından kesitler sundu.
Sayın SAVCU Son Olarak Gençlere hayat rehberimiz Kuranı öğrenmeli, okumalı ve anlayarak hayatımızda uygulamalıyız. Bu yolda da Sevgili Peygamberimizin hayatını ve güzel ahlakını öğrenmeli ve aynı zamanda sahabeninde hayatlarını öğrenerek kulluk görevlerimizi en güzel şekilde yapmalıyız” dedi.
Sanimder Başkanı Sayın AYYILDIZ Öğretmenler haftası olması dolayısı ile davet ettiği emekli öğretmenlerden programa katılan Emekli İmam Hatip Lisemizin öğretmenlerinden Sayın Erol UĞUR’A söz verdi.
Sayın UĞUR anılarını öğrencilerle paylaştı. Öğretmenlik yıllarının zorluğunu anlattı. Duygulu anlatımlarıyla öğrencileri ve katılımcıları da duygulandıran Sayın UĞUR öğrencilere; “ umudumuz geleceğimiz sizlersiniz. Çalışın Çalışın Çalışın. Kitabımız Kuranı öğrenin her daim okuyun anlayın, yaşayın ve tüm insanlığa anlatın” dedi.
Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan AYYILDIZ ise, öncü gençlerimize Gönül sohbetinde bulunan ilçe Vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU’YA, Gençleri koordine ederek Sanimder Bilgi Evimize gelmesini sağlayan Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A, Emekli İmam Hatip Lisemizin öğretmenlerinden sayın Erol UĞUR’A, Kuranı kerim Tilavetinde bulunan İlahiyat öğrencimiz Sayın Emrullah ARPACI’YA,
Sanimder üyeleri Fevzi MUMCU’YA, Ulu Cami Din Görevlisi Hafız Atacan AKGÜL’E Ve katılan Emekli öğretmen Sayın Veli YAŞAR’A Teşekkür etti.
Daha sonra ÖNCÜ GENÇLERİMİZ tarafından okunan Hatmi Şerifin duası Ali Rıza İNCİ tarafından yapıldı.
      

Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
Merhum Abdurrahman AKMAN’IN Ruhuna,
Merhum Hasan Hüseyin KESİCİ’NİN Ruhuna,
Merhum Hasan GÜDÜCÜ’NÜN Ruhuna.
Merhum Hamza PEKDEMİR’İN Ruhuna,
Merhum Salahattin TOKDEMİR’İN Ruhuna,
Merhume Hanım ULUPINAR’IN Ruhuna,
Merhume Zeliha SEYMAN’IN Ruhuna,
Merhume Huriye ( Hörü ) ULUSOY’UN Ruhuna,
Merhum ve Merhume Abdullah ve Nahide KAYANIN Ruhlarına,
Merhum ve Merhume Murat Ve Ayşe DEMİRELİN Ruhlarına,
Hayırsever İbrahim ÇANKAYA’NIN geçmişlerinin Ruhlarına,
Ve BİLHASSA; öğretmenler günü ve haftası dolayısı ile fedakârca hizmet vermiş ve ahirete göçmüş tüm ÖĞRETMENLERİMİZİN Ruhlarına Hediye ettik Sen kabul buyur.
Hayatta olan öğretmenlerimize Hocalarımıza sağlık sıhhat ve Afiyetler ver Ya Rabbi.
Ayrıca Her daim derneğimize destek olan, Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların, Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhları Yâd edildi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş,
Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına Fatihalar okundu.
Hayatta olan hayırseverlerimiz için Sağlık Sıhhat ve Afiyetler,
Hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hastalar için Acil Şifalar dilendi.
Ülkemizin devletimizin bütün afât ve musibetlerden korunması ve Ülkemizin Baki olması ve selameti için dualar edildi. Öğrencilere Sanimder başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ tarafından aylık eğitim yardımları takdim edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Sucuklu Pide ve Ayran İle çikolata ikram edildi. Hatim ve sohbet programı öğrencilerin memnuniyeti ile son buldu.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar