SANİMDER İMAM HATİPLİ ÖNCÜ GENÇLERDEN HATİM DUASI VE GÖNÜL SOHBETİ

SANİMDER İMAM HATİPLİ ÖNCÜ GENÇLERDEN HATİM DUASI VE GÖNÜL SOHBETİ.
Sandıklı imam Hatip Lisemizin ÖNCÜ GENÇLERİ Öğle Namazında Şaloğlu Camisinde buluştu.
Öğle Namazından sonra da Sanimder öncülüğünde Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Hatmin Duası için Sanimder Bilgi Evinde bir araya geldiler.
Gençlerle Baş Başa Gönül Sohbeti Öncesinde Hafız Atacan AKGÜL ilahileri ile gönülleri mest etti.
Daha sonra da Sanimder Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Asım KIRGÖZ hocamız Gençlerle Başbaşa Gönül sohbetinde öncü gençler ile bir araya geldi:

  

Sayın KIRGÖZ Gençlerle baş başa Gönül Sohbetinde; Kur’an-ı Kerimde Lokman suresinde Hz. Lokman (A.S) oğluna yaptığı nasihatler ile ilgili ayetleri okudu ve anlamlarını verdi.
Peygamberimiz (S.A.V) Efendimizin hayatında uyguladığı ve nasihat ettiği, edep ve hayâ ile ilgili hadislerini okudu. Edep ve hayânın insanoğlunun her kademesinde; çocukluk, gençlik, eğitim hayatı, evlilik hayatı ve ticaret hayatı vb. sosyal hayatında olması gereken bir erdemlilik olduğunu dile getirdi ve misaller verdi.

            

Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan AYYILDIZ ise, öncü gençlerimize Gönül sohbetinde bulunan Sanimder Yönetim Kurulu Üyemiz Sayın Asım KIRGÖZ’E, Şaloğlu Cami Müezzin Kayyımı Osman Ali GÜLENÇ’E, Ulu Cami Müezzin Kayyımı Sayın Muhammed Şamil DİNÇ’E, Sanimder Üyelerimiz Sayın Ömer AKKAŞ’A, Sayın İsa HANER’E Sayın Muhammet AYYILDIZ’A Gençleri koordine ederek Sanimder Bilgi Evimize gelmesini sağlayan Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ASLAN’A Ve Hatim Dua Ve Sohbet Programımıza katılan öğrencilerimize Teşekkür etti.
Daha sonra ise ÖNCÜ GENÇLERİMİZ tarafından okunan Hatmi Şerifin duası Hasan Ali HAYLAZ tarafından yapıldı.
Hatimlerin Sevabını, Hatimlerin Okunmasına Vesile olan;
 Merhum Ahmet KIYMAZ’IN, Merhum Nazmi AYDIN’IN Ve Sanimder Üyemiz Merhum Halil ERGÜN’ÜN Ruhlarına Hediye ettik Sen kabul buyur
AYRICA; Sanimder Bilgi Evimizin Alınmasında, Tadilatında ve eksiklerinin giderilmesinde katkıda bulunmuş olanların;
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş,
Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.
Ülkemizin devletimizin bütün afât ve musibetlerden korunması ve Ülkemizin Baki olması ve selameti için dualar edildi.
Duadan sonra öğrenci ve misafirlerimize Etli Pide, Ayran ve irmik Helvası ikram edildi.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar