SANİMDER'DEN “AHDE VEFA VE FEDAKARLIK” KONULU KONFERANS

ŞEHRU RAMAZANDA SÜLEYMAN DEMİREL ÜNİVERSİTESİ ÖĞRETİM ÜYESİ PROF. DR. RAMAZAN KAZAN’IN KATILIMI İLE PROJE İMAM HATİP OKULU İLE ANADOLU KIZ İMAM HATİP LİSESİNDE “AHDE VEFA VE FEDAKARLIK” KONULU KONFERANS DÜZENLENDİ.
28 Nisan 2022 perşembe günü mübarek Ramazan ayı dolayısı ile Proje İmam Hatip Okulu İle Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde öğrencilere yönelik Süleyman Demirel Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi, Sayın Prof. Dr. Ramazan KAZAN tarafından " Vefa duygusu nasıl olmalı, kimlere vefa gösterilmeli ve Vefa nasıl gösterilir” konularında Konferanslar Düzenlendi.
       
Sayın Prof. Dr. Ramazan KAZAN tarafından konferans; "Allah’a karşı, Hz. Muhammed’e ( s.a.v) karşı, anne - babaya karşı, öğretmenlere, ilim adamlarına karşı ve en önemlisi gençlerin öğrencilerin bir meslek, bir kariyer elde etmesinde maddi ve manevi destek olan, burs ve eğitim yardımı yapan hayırseverler ile öğrenciler ile hayırseverler arasında köprü vazifesi yapan dernek ve vakıflara karşı, VEFA NASIL OLMALI " konularında bilgiler aktardı ve güzel misaller verdi.
    
Konferans sonunda öğrencilere Prof. Dr. Ramazan KAZAN’IN yazmış olduğu Ahde Vefa adlı kitap Sandıklı İmam Hatipliler Derneği SANİMDER tarafından hediye edildi.
Konferans öğrenciler tarafından memnuniyetle karşılandı. Ahde Vefa kitabı yazar Prof. Dr. Ramazan KAZAN tarafından imzalandı.
Konferans sonunda Prof. Dr. Ramazan KAZAN’A Sanimder Adına Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Ramazan AYYILDIZ tarafından hediye takdimi ile son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar