SANİMDER ÜYELERİ ÖNCÜ GENÇLERLE ÖĞRETMEN EVİNDE İFTAR YAPTI

SANİMDER ÜYELERİ ÖNCÜ GENÇLERLE ÖĞRETMEN EVİNDE İFTAR YAPTI
Sandıklı imam Hatip Lisemizin ÖNCÜ GENÇLERİ Sanimder öncülüğünde Meslek dersleri öğretmeni Sayın Metin ARSLAN ile birlikte okunan Yasinlerin Duası VE Sanimder İftar programı için Sandıklı Öğretmen Evinde bir araya geldiler.
İftar Programında önce Hocafakih İmam Hatib-i Hafız Bekir ALTIN hocamız, sözlerin en güzeli Kur’an tilavetiyle gönüllerimizi ferahlattı.
        

Sonra sanimder başkanı Ramazan AYYILDIZ açış konuşmasında dernek çalışmaları ve öğrenci bursları hakkında kısa bilgiler aktardı. İftar programı düzenlenmesinde başta yönetim kurulu üyeleri olmak üzere tüm üyelere, İmam Hatip Lisesi okul idarecilerine, öğretmenlerine, Din Gönüllülerine ve her daim öğrencileri koordine ederek camilere, sanimder bilgi evine gelmelerini sağlayan Sayın Metin ASLAN’A, Kuran Tilavetinde bulunan Hafız Bekir ALTIN’A, Gençlere sohbet eden Hafız Asım KIRGÖZ’E, Okunan Hatim ve Yasinlerin Duasını yapan Emekli Din Görevlisi sanimder Yönetim Kurulu Üyesi Sayın Beytullah TAŞDEMİR ile derneğimize her daim desteklerini esirgemeyerek iftar programına katılan Muammer GÜLBAHÇE, Ömer AKKAŞ, Mehmet Emin KAYA, Fevzi MUMCU, Osman Ali GÜLENÇ, Sandıklı Radyodan canlı yayın yapan Uğur TOPTAŞ İle Fahri Beye ve Programa katılamayarak iftar programının gerçekleşmesinde öncülük eden yardımsever ile her zaman destek veren tüm hayırseverlere teşekkür etti.
Sonra İftar Programına katılan Şirinevler cami Din Görevlisi Hafız Asım KIRGÖZ  hocamız Gönül sohbetinde öncü gençler ile bir araya geldi:
Değerli Hafız Asım hocamız Gençlere Sohbetinde;
İbadet ve kulluk bilinci konusunda ayet ve hadisler ile bilgiler aktardı.
Daha sonra öğrencilerimiz ilahi ve kasideler ile iftar programına güzellikler kattılar.
           

Daha sonra ÖNCÜ GENÇLERİMİZ tarafından okunan Yasinlerin duası emekli Din Görevlimiz Sayın Beytullah TAŞDEMİR tarafından yapıldı. Yapılan Duada:
Yasinlerinlerin Sevabını, Yasinlerin Okunmasına VE bugün gerçekleşen İftar Programının yapılmasına Vesile olan;
 Merhume Fadime SUNA ile Merhum İsmail ve Murat ÖZGÜRÜN Ruhlarına Hediye ettik Sen kabul buyur.
Bilhassa bu iftar programının gerçekleşmesini sağlayan hayırsever kardeşimizin tüm geçmişlerine Rahmet eyle. Makamlarını Cennet eyle. Derecelerini Ali eyle. Hayırlarını Kabul eyle. Sağlık sıhhat ile kazançlarını bereketli eyle.
AYRICA; Sanimder Bilgi Evimizin Alınmasında, Tadilatında ve eksiklerinin giderilmesinde katkıda bulunmuş olanların;
Öğrencilerimize Zekât, Fitre ve Fidye bağışı ile Burs Ve Eğitim Bursu verilmesinde destek olanların,
Vekâlet ile Kurban bağışı ve Adak kurbanı bağışı yapan kardeşlerimizin cümle geçmişlerinin Ruhlarına bağışladık sen ulaştır Ya Rabbi.
Asımın Nesli Olacak Gençlerin Yetişmesi için yardım etmiş,
Maddi ve Manevi olarak destek olmuş ve Ahirete göçmüş olan Hayırseverlerimizin Ruhlarına da hediye eyledik sen haberdar eyle. Makamlarını Cennet, Derecelerini Ali eyle Allah’ım.
Hayatta olan hayırseverlerimizin Ne Muratları varsa, hayırlısı ile Muratlarına Nâil eyle ve Sağlık Sıhhat ve Afiyetler ver,
Şu anda hastanelerde ve evlerinde şifa bekleyen tüm hasta kullarına Acil Şifalar ver Ya Rabbi.
Rızıklarına ve Ömürlerine bereketler ihsan eyle, İki Cihanda Aziz ve mutlu eyle Ya Rabbi.
Ülkemizi devletimizi bütün afat ve musibetlerden koru ya rabbi diye dualar edildi. Öncü Gençlere, Yetim, Öksüz ve ihtiyaç sahibi öğrenciler ile başarılı öğrencilere bayram hediyeleri takdim edildi.
Sanimder iftar programı öncü gençler tarafından memnuniyetle karşılandı.
Sanimder iftar programı SANDIKLI RADYODAN DA CANLI olarak yayınlandı.
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar