SANİMDER CAMİ GENÇLİK BULUŞMASINDA BU HAFTA; “HZ. MMUHAMMED (S.A.V) ÖRNEK ALMAK” KONUSU ANLATILDI

İmam Hatipli Gençler Yatsı Namazında imam Hatiplik ve müezzin Kayyımlık görevini başarı ile yaptılar.
 
 Yatsı Namazından sonra sandıklı İmam hatip lisesi öğrencileri Okul Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ ve Meslek Öğretmeni Metin ARSLAN öncülüğünde Sanimder Bilgi Evine geldiler.
 
Sanimder Cami Gençlik Buluşması etkinliği doğrultusunda Sandıklı ilçe Müftüsü  Sayın Mehmet GÜLER hocamız gençler ile Sanimder Bilgi Evimizde bir araya geldiler.
 
Sanimder Gençlik Buluşması Sohbetimizin misafir konuşmacısı Sandıklı ilçe Müftüsü Sayın Mehmet GÜLER hocamız idi.

         
 
 Sandıklı ilçe Müftüsü Sayın Mehmet GÜLER konuşmasında gençlere;
 
“Biz Müslümanların; kullukta, insanlarla ilişkilerimizde, ahlakta en güzel örneğimiz şüphesiz ki, Hz. Peygamber (sav)’dir.
Çünkü yüce Rabbimiz bir ayet-i kerimede şöyle buyurmaktadır: 
لَقَدْ كَانَ لَكُمْ ف۪ي رَسُولِ اللّٰهِ اُسْوَةٌ حَسَنَةٌ لِمَنْ كَانَ يَرْجُوا اللّٰهَ وَالْيَوْمَ الْاٰخِرَ وَذَكَرَ اللّٰهَ كَث۪يراًۜ 
“Andolsun ki, Resulullah, sizin için, Allah’a ve ahiret gününe kavuşmayı umanlar ve Allah’ı çok zikredenler için güzel bir örnektir.” (Ahzab Sûresi, 21)
Sevgili Peygamberimiz (as)’in bütün hayatını kuşatan güzel örneklerle dolu özelliklerini saymaya kalksak saymakla bitiremeyiz.
Bize düşen en büyük görev ise; sevgili Peygamberimiz(as)’in, en güzel ahlakını, hayatını iyi öğrenip onun yaşantısını yaşamaya çalışmak ve insanlara göstermektir.
Bunun için de Peygamberimizin hayatını anlatan kitapları okumalıyız. Hayatını öğrenmeli ve yaşamaya çalışmalıyız.
Eğitim görüyoruz. Başarılı olmak için Çok çalışmalı ve başarılı olmalıyız. Sevdiğimiz güzel bir meslek seçmeli ve mesleğimizi de severek en güzel şekilde icra etmeliyiz. Ayrıca Dinimize, Vatanımıza, Bayrağımıza ve Mukaddesatımıza sahip çıkmalıyız. Rabbim sizlere çalışma azmi versin. Bilgi ve ilminizi artırsın. Sizleri başarılı kılsın.
Rabbimiz, bizleri Peygamber (as)’i kendine örnek alan kullarından eylesin!”  diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulunarak sohbetini tamamladı.

   
 
Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Asımın Nesli Genç Önderlerimizle bir araya gelen Sandıklı ilçe Müftüsü Sayın Mehmet GÜLER, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ,  Meslek dersleri Öğretmeni Metin ARSLAN'A ve katılımlarından dolayı Genç Önderlere teşekkür etti.
 
Öğrencilerimizin peygamberimizi daha iyi anlama ve hayatını kendilerine örnek alma adına “Peygamberimizin Hayatı” kitabı alabileceklerini ve öğrencilere hediye edebileceklerini dile getirdi.
 
Daha sonra öğrenciler tarafından okunan Hatim, Yasin ve surelerin sevabı, başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere, Vatan, Bayrak ve Mukaddesat uğruna can veren şehitlerimizin ruhlarına, Sanimder Bilgi Evinin alınması ve öğrencilere Burs, Eğitim ve kıyafet yardımı yapılmasına vesile olan hayırseverlerimizin ruhları ile bir hafta gibi kısa zaman önce vefat eden öğrenciler’e yardımını esirgemeyen ve burs ve eğitim yardımında bağışında bulunan Merhum Mustafa BOYACI ve geçmişlerinin ruhuna bağışlandı. Derneğimize Kurban bağışında bulunan ve eğitim ve burs yardımları ile öğrencilerimizin yüzlerini güldüren eğitimlerine destek olan Hayırseverlere Dualar edildi.
 
 
Ziyaret memnuniyet ile öğrencilere Saç yemeği, ayran ve çikolata ikram edilmesi ile son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar