SANİMDERDEN İSTANBUL GEZİ TURU

Sanimder İstanbul Gezi turuna üye mezun mensup ve gönül dostları büyük ilgi gösterdi. 45 kişi ile düzenlenen İstanbul gezi turunda ilk önce sabah nazmı eyüp sultan camiinde kılındı ve eyüp el ensari hazretlerinin türbesi ziyaret edildi ve dualar edildi. Rehber eşliğinde Mehmet Emin Tokadi hazretleri ziyareti ile devam eden gezi turunda Fatih camii ve fatih sultan Mehmet Han türbesi Gülbahar hatun Türbesi Osman Paşa türbeleri ziyaret edildi Fatihalar okundu. 

                  

Daha sonra sultan Ahmet camiinde öğle namazı kılndı. Sultan Ahmet Meydanı Dikili taşlar rehber eşliğinde gezildi. Arkasından Ayasofya müzesi ve caii ile Ecyat yadigarı Topkapı sarayı ve mukaddes emenetler ziyaret edildi otele dönüldü.

               

Sanimder İstanbul gezi turunda 2. Gün Minia turk park ziyaret edildi. Mısır çarşısı gezildi öğle namazları Yeni Cami (Valide Sultan) de kılındı.. Eminönü meydanı gezisinden sonra galata köprüsü altında balık restaurantta balık ekmek yenildi ve gemi ile boğaz turu yapıldı.
Üsküdar ve kız kulesi kordonboyu gezildikten sonra çamlıca camiine gidilerek ikindi namazları kındı. Cami gezildi. Akşamüzeri de sandıklıya hareket edilerek gezi tamamlandı.
        

SANİMDER İstanbul Gezi turumuz geziye katılanlar tarafından memnuniyet dilek ve temennileri ile son buldu. Geziye katılanların yoğun istekleri doğrultusunda Ağustos ayında Gap turu yapılmasına karar verildi.

                

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar