SANDIKLI BELEDİYE BAŞKANINA HAYIRLI OLSUN ZİYARETİ

Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunları Derneği (SANİMDER) Başkanı Ramazan AYILDIZ ve Yönetim Kurulu Üyeleri, Belediye Başkanlığı’na tekrar yeniden seçilen Sayın Mustafa ÇÖL’Ü makamında ziyaret etti.31 Mart Mahalli İdareler seçimlerinde tekrar Belediye Başkanı seçilen Sayın Mustafa ÇÖL’E SANİMDER Yönetim Kurulu olarak hayırlı olsun ziyaretinde bulunuldu. Belediye Başkanlığı makam odasında gerçekleşen ziyarette Sandıklı Belediye Başkanı ÇÖL’E SANİMDER Yönetim Kurulu adına görevinde başarılar dileyen, Sanimder Başkanı Ramazan AYYILDIZ; Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL derneğimizin üyesi olduğu için ayrı bir gurur yaşıyoruz. İnanıyoruz ki, Belediye Başkanımız Sandıklımıza önceki 5 yıl içinde yapmış olduğu icraatlara yeni dönemde de yeni birçok hayırlı hizmetler katacaktır.” dedi.

Sivil Toplum Kuruluşlarının öneminden bahseden Sayın AYYILDIZ; “STK’ların kuruluş amaçları ve faaliyet alanları farklı olmakla birlikte temel hedefleri toplumsal sorunlara çözüm bulmak ve toplumun gelişmesine ve kalkınmasına katkıda bulunmaktır. Sivil Toplum örgütlerinin yaygın olduğu ve kabul gördüğü toplumlarda sorunların, problemlerin çözümlerinin daha kolay olduğu aşikardır. Çünkü imam hatiplerin, bu ülke ve coğrafyanın toplumsal ve sosyal şartları açısından önemli bir nesli yetiştirme potansiyeline sahip olduğunu düşünüyoruz. Özellikle son dönemlerde yakıcı yozlaşmaya karşı kendi değerlerini, kutsallarını, medeniyet ve dinamiğini esas alan bir gençliğin bir neslin inşası için bunu bir ibadet bir kulluk hassasiyeti olarak görüyoruz. Bu endişeyle bizler, bu iradeyi ortaya koyma ve imanlı nesillerin yetişmesine destek olarak öncülük etmek amacındayız.” dedi. 

SANİMDER olarak ilçemizde öğrencilerimize burs ve barınma gibi ihtiyaçlarını karşılayarak ilçemizin eğitimine katkı sağlamaya çalıştıklarını ifade eden Sayın AYYILDIZ; “Veliler çocuklarını imam hatip okullarına göndermek istiyor. Ama mevcut durum, maddi durumu iyi olmayan öğrencilerimizin ihtiyacını karşılayacak düzeyde değil. Bu nedenle şu an da mülkiyeti derneğimize ait olan ve öğrencilerimizin barınma ihtiyacını karşılayacak bir bina satın aldık ve şu an iç mefruşatının hayırsever vatandaşlar yardımıyla döşemeye çalışıyoruz. Derneğimiz alınan bu binada imam hatip öğrencilerimizin derslerinde katkıda bulunmaya ve ayrıca öğrencilerin Sanimder Bilgi Evimizde yapılan sohbetler ile ahlak ve dini ve milli şuuru ile yetişmeleriyle motivasyonlarının en yüksek seviyeye çıkması için gayret edeceğiz.” dedi.

Ayrıca 2011 yılından beri yaklaşık 250 öğrenciye burs verdiklerini bu yıldan itibaren de artık öğrencilerinin barınma ihtiyaçlarını da karşılayabileceklerini ifade eden Sayın AYYILDIZ  “İnanıyoruz ki bu asil millet İmam Hatiplilerin ve bu kurumlara destek olan SANİMDER gibi STK’ların her zaman yanında olacaktır. Derneğimiz Sanimder’e yardım eden, öğrencilerimizin Asımın nesli olarak yetişmesi için alınan evimizin ihtiyaçlarını sağlayan, borcuna destek olan ve öğrencilerimize burs verilmesini sağlayan tüm hayırsever kardeşlerimize teşekkür ediyor saygılar sunuyoruz.” dedi.

 Belediye Başkanımız Sayın Mustafa ÇÖL ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirirken, sivil toplum örgütleri ve Sandıklı halkı el ele vererek Sandıklı’yı daha iyi yerlere taşıyacaklarını vurguladı. Sandıklı İmam Hatip Ortaokulu mezunu olmaktan gurur duyduğunu ifade eden Sayın ÇÖL, SANİMDER’e çalışmalarında başarılar diledi.
Ziyaret Sanimder başkanı Ramazan AYYILDIZ’IN Sandıklı Belediye başkanlığına yeniden seçilen Mustafa ÇÖL’E Çini Plaket vermesi ile son buldu.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar