Ramazan Bayramlaşması ve Geleneksel Etli Pilav Etkinliğimiz

Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunları ve Mensupları ile Gönül Dostları Ramazan Bayramında Bayramlaşma ve Geleneksel Etli Pilav Gününde bir araya geldiler.
 
Sandıklı İmam Hatipliler Derneği SANİMDER tarafından düzenlenen; Bayramlaşma ve Geleneksel Etli Pilav etkinliğinin üçüncüsü, 5 Haziran Çarşamba Günü saat: 14.00-16.00 arasında yoğun bir katılımla Sanimder Bilgi Evi, MESCİT VE SOHBET SALONUNDA gerçekleşti.
 
Yoğun bir katılımla gerçekleşen Bayramlaşma ve Geleneksel Etli Pilav etkinliğine; 23. Dönem Afyonkarahisar milletvekili Avukat Zekeriya ARSLAN, Türkiye İmam Hatipliler Vakfı TİMAV Genel Başkanı Abdullah Ecevit ÖKSÜZ,  Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim ÇETİN, Emirdağ İlçe Müftüsü Aytekin AKÇİN, Uşak Banaz İlçe Milli Eğitim Müdürü Kazım YAŞAR, Sandıklı İlçe Milli Eğitim Müdürü, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi İdareci ve Öğretmenleri, İmam Hatip Lisesi Mezunlarından hâkim, avukat, öğretmen, din görevlisi ile idareci ve yöneticiler, iş adamları katıldı.

      
 
Bayramlaşma programı, Sandıklı İmam Hatip Lisesi mezunlarından Ankara’da görev yapan Sayın Kadir ÇAKIR tarafından Kur’ân-ı Kerim tilaveti ile başladı.
 
Sandıklı İmam Hatipliler Derneği SANİMDER Başkanı Ramazan AYYILDIZ; SANİMDER’İN kuruluş amacı, öğrencilere yapılan eğitim bursları ve yapılan faaliyetler hakkında bilgiler aktardı.
 
Sayın AYYILDIZ; “Sandıklı İmam Hatipliler Derneği SANİMDER; diğer dernek ve sivil toplum örgütlerinden farklı olarak, siyasi oluşumların üstünde, imam hatiplik ruhunu yaşamak ve yaşatmak adına, geleceğimizin nesli olan gençlerimize, öğrencilerimize hizmeti, yatırımı ilke edinen ve tüm insanlığa güzel hizmetlerde bulunmak üzere sivil toplum örgütü olarak kurulan bir dernektir.
Derneğimiz SANİMDER’E duyarlı tüm mezun ve mensuplarımız ile gönül dostlarımızı sahip çıkmaya destek olmaya davet ediyorum. Hep birlikte daha çok faydalı hizmetler gerçekleştireceğimize inancım sonsuzdur.
Ayrıca Derneğimiz SANİMDER’E ilgi ve desteklerini esirgemeyen mezunlarımıza, mensuplarımıza, gönül dostlarımıza ve burs vb. katkıda bulunan hayırseverlerimize, Bayramlaşma - Etli Pilav etkinliğimize katılarak bizleri onurlandıran siz katılımcı kardeşlerimize teşekkür ederim.” dedi.
 
Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunlarından Emirdağ İlçe Müftüsü Aytekin AKÇİN konuşmasında; bayramlaşma programında bizleri bir araya getiren bu mekânda buluşturan Sanimder yönetimine teşekkür etti. Ayrıca bu mekânların yeni nesil imam hatip lisesi öğrencilerinin ilk mezunlar noktasında idealist birer genç olarak yetişmesine katkı sağlamasını diledi.
 
Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunlarından, Konya Necmettin Erbakan Üniversitesi Öğretim Görevlisi Yrd. Doç. Dr. İbrahim ÇETİN ise konuşmasında, “Sanimder Bilgi Evinin alınması, Mescit ve Sohbet salonunun yapılmasında sanimder yönetim kurulu başkanı ve yönetim kurulu üyeleri başta olmak üzere emeği geçen, destek olan herkese teşekkür ederim. Sanimder öncülüğünde her bayram buluştuğumuzda yenilikler ile karşılaşıyoruz. Bugünde yeni yapılan Mescit ve Sohbet salonunda buluştuk.
Sohbet Salonunu ilmi ve dini sohbetler ile değerli konuşmacılarla aktif hale getirelim. Öğrenci ve gençleri değerli ilim adamları ile burada buluşturalım. Bize bu konuda bir görev düşerse her zaman Sanimderin yanında olduğumu biliniz” dedi.

     
 
Organizasyona Konya’dan gelerek Katılan TİMAV Başkanı Abdullah Ecevit ÖKSÜZ:
 
“Sandıklı ilçemizde öğrencilere Burs ve Eğitim yardımlarında bulunan, gençlere maddi ve manevi destek olan, gençlik kampları ile gençleri motive eden ve her bayramda olduğu gibi bu bayramda da Mezunlar Bayramlaşma ve Etli Pilav etkinliğini tertip eden, SANİMDER Başkanı Ramazan AYYILDIZ başta olmak üzere tüm dernek yöneticilerine, üyelerine, bugün buraya gelerek gönül bağını devam ettiren siz değerli mezun ve mensuplarımıza teşekkür ediyorum.
 
Değerli dostlar. Ancak şunu hatırlatmak istiyorum. 2011 yılında kurulduğundan beri SANİMDER’İN faaliyetleri, burs ve çeşitli etkinliklerdeki başarıları ortada. SANİMDER’İN bu hayırlı faaliyetlerinde bizlere ve tüm mezunlar ile mensuplarımıza çok iş düşüyor.
 
Elele vererek birbirimizle kenetlenerek geleceğimizin teminatı olacak, Asımın Nesli olacak gençlerin yetişmesinde daha fazla fedakârlık yapmalıyız. Bu gençlerin yetişmesinde fedakarane gayret eden Sandıklı İmam Hatipliler Derneğine yani SANİMDER’E burs vererek, bağışta bulunarak yardım etmeli ve destek olmalıyız. Bu gibi organizasyonlara katılarak gönül birlikteliğimizin devam etmesini sağlamalıyız.
 
Ayrıca İmam Hatip Liselerine öğrenci kazanımı ve kalitelerinin artırılması noktasında çok çalışmalıyız. Çünkü imam Hatip Lisesi öğrencileri bu milletin mayasını oluşturur. İmam Hatip Lisesi öğrencilerinin kalitesi toplumun kalitesi gibidir. Bu nedenle imam hatip lisesi öğrencilerine daha çok sahip çıkmalıyız.” Dedi.
 
Sandıklı İmam Hatip Lisesi Mezunlarından 23. Dönem Afyonkarahisar milletvekili Avukat Zekeriya ARSLAN ise; Sandıklı imam Hatip Lisesi mezunu olmaktan gurur duyduğunu ve mezun arkadaşlar ile bir arada bayramlaşma ve etli pilav etkinliğinde beraber olmanın sevincini yaşadığını dile getirdi.
 
Sayın ARSLAN, konuşmasında yakın zamanda, bir zamanlar dillere destan olan Bağdatta bulunduğunu ve savaş nedeni ile şu anda çok perişan olduğunu anlattı. Bu nedenle cennet vatan ülkemizin de bu hale gelmemesi için bizlere, İmam Hatip nesline, Asımın Nesline çok iş düşüyor.  İmam Hatip liseleri ve öğrencilerine destek olan SANİMDERE sahip çıkmak, destek olmamız gerekiyor. Bugün bizler de, sizler de, burada bunun için varız ve var olmaya da devam edeceğiz inşallah. Birlik ve beraberliğimizi, kardeşliğimizi daha da kuvvetlendirmeliyiz.
 
Bu organizasyonu tertip eden Sanimder başkanı Ramazan AYYILDIZ başta olmak üzere tüm yönetim kurulu üyelerine, katılımcı arkadaşlara da teşekkür etti.
 
Daha sonra diğer katılımcılar, mezunlar ve mensuplar güzel dilek ve temennilerini dile getirdiler.
 
Konuşmalardan sonra katılımcılara geleneksel etli pilav ve ayran ikramında bulunuldu ve mezunlar, mensuplar ve gönül dostları bayram sohbetleri ile hatıralarını tazelediler.

 
Program, Sanimder Yönetim Kurulu tarafından Bayramlaşma ve Geleneksel Etli Pilav etkinliğine katılanlara hatıra Sanimder Cep Ajandası hediye edilmesi ve Hatıra fotoğrafı çekilmesi sona erdi.
 
                                                                                                                                                             

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar