2020 DHBT HAZIRLIK KURSU KAYITLARIMIZ BAŞLADI!

2020 DHBT HAZIRLIK KURSU KAYITLARIMIZ BAŞLADI!

Kontenjanımız dolmadan KAYIT İÇİN Acele Ediniz. SANİMDER İlçe Halk Eğitim Müdürlüğü işbirliği ile DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgi Testi) Sınavları için DHBT Kursu düzenliyor. SANİMDER, gelenekselleşen DHBT kurslarında her zaman Akademik Kariyer hedefi olan her kesime öncü olmaya devam etmektedir.

SANİMDER DHBT kurslarımızda, her dönemde onlarca öğrencimizi Diyanet İşleri Başkanlığındaki Kariyer hedeflerine ulaşmalarının gururunu yaşıyor. Kursumuzda; Kur’an-ı Kerim Bilgisi, Mezhep ve Dinler Tarihi, İslam İbadet Esasları, İslam İnanç Essâsları’nin yanısıra Hadis, Tefsir, Hitabet, Fıkıh, Siyer, Kelam dersleri de verilecektir.
                                                                                     
SANİMDER VE İLÇE HALK EĞİTİM Merkezi İşbirliği ile Halk Eğitim Merkezimizde verilecek kursumuz 07 Eylül Pazartesi günü başlayacak ve 18 Aralık 2020 cuma günü sona erecektir. Kayıt ve detaylı bilgi için lütfen 0272 512 5019 ( İlçe Halk Eğitim Merkezi ) ve 0545 269 0487 ( Ömer AKKAŞ Sanimder Gençlik Komisyonu Bşk ) numaralı telefonları aramaları gerekmektedir. Siz de DHBT sınavını kazanmak istiyorsanız, iki yılda bir yapılan DHBT Kursu’nu sakın kaçırmayın!

NOT: SANİMDER DHBT SINAVINA ESKİŞEHİR İLİNE KURSA KATILAN VE GİTMEK İSTEYENLERİ GÖTÜRÜP GETİRECEKTİR. DHBT Nedir? DHBT (Din Hizmetleri Alan Bilgisi Testi) 2 yılda bir ÖSYM tarafından yapılmaktadır. Bu sınavlara lisans, ön lisans ve ortaöğretim mezunu olarak 3 farklı düzeyden girilmektedir. DHBT sınavına hazırlık kursumuza katılmanızı arzu eder sınavlarınızda başarılar dileriz.

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar