SANİMDER CAMİ GENÇLİK BULUŞMASINDA BU HAFTA; ALLAH’A İMAN KONUSU ANLATILDI

SANİMDER CAMİ GENÇLİK BULUŞMASINDA BU HAFTA; ALLAH’A İMAN KONUSU ANLATILDI
 
Sanimder CAMİ Gençlik Buluşması Şaloğlu Camimizde devam ediyor.
 Sandıklı Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri Sanimder Öncülüğünde Yatsı namazında Şaloğlu camiinde bir araya geldiler.
 
İmam Hatipli Gençler Yatsı Namazında imam Hatiplik ve müezzin Kayyımlık görevini başarı ile yaptılar.
 
 Yatsı Namazından sonra sandıklı İmam hatip lisesi öğrencileri Okul Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ ve Meslek Öğretmeni Metin ARSLAN öncülüğünde Sanimder Bilgi Evine geldiler.
 
Sanimder Cami Gençlik Buluşması etkinliği doğrultusunda Kızılören ilçe Müftüsü  Sayın Mustafa BİLİCİ hocamız gençler ile Sanimder Bilgi Evimizde bir araya geldiler.

           
 
Sanimder Gençlik Buluşması Sohbetimizin misafir konuşmacısı Kızılören ilçe Müftüsü  Sayın Mustafa BİLİCİ hocamız idi.
 
 Kızılören ilçe Müftüsü Sayın Mustafa BİLİCİ konuşmasında gençlere; Allah’a imanın nasıl olması gerektiğini, Allah nasıl kulluk yapılacağını ve hem bu dünyada hem de Ahiret hayatında nasıl mutlu ve huzurlu olunacağını ayet ve hadisler ışığında anlattı:
 
ibni Abbas (R.A) den. Allah Resulü buyurdu ki:  Evladım sana bazı sözler öğreteceğim. “Allahın Hakkını koru ki, O’da seni korusun. Allahın Hakkını koru ki, O’nu hep yanında bulasın. Bir şey istediğinde Allah’tan iste. Yardım dileyeceğinde Allah’tan yardım dile….”
 
Bizlerde rabbimizi iyi tanıyacağız. Ona gönülden iman edeceğiz. Her işimizde O’ndan yardım dileyeceğiz.
 
Kızılören ilçe Müftüsü Sayın BİLİCİ Sonra Fussilet Suresi 33. Ayeti okudu:
 
           {وَمَنْ أَحْسَنُ قَوْلاً مِمَّنْ دَعَا إِلَى اللهِ وَعَمِلَ صَالِحًا وَقَالَ إِنَّنِي مِنَ الْمُسْلِمِينَ}
 
ve mana verdi.
 
“Allah'a davet eden, salih amel işleyen ve:
"Ben gerçekten müslümanlardanım" diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir?”
 
Ve sonra da kısa tefsirini yaptı.
 
Bizlerde sizlerde, Rabbimize hakiki mana da iman eden ve insanları Allah’a davet eden, çağıranlar olmalıyız.
 
İmanımızı ibadetlerle, Salih ameller ve sevgili Peygamberimizin güzel ahlakı ile bir hayat sürmek sureti ile sağlam hale getirmeliyiz.
Çok çalışarak başarılı olmalıyız. Vatanımıza, Bayrağımıza ve Mukaddesatımıza sahip çıkmalıyız, diyerek öğrencilere tavsiyelerde bulunarak sohbetini tamamladı.
      
 
Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Asımın Nesli Genç Önderlerimizle bir araya gelen Kızılören ilçe Müftüsü Sayın Mustafa BİLİCİ, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ,  Meslek dersleri Öğretmeni Metin ARSLAN'A ve katılımlarından dolayı Genç Önderlere teşekkür etti.
 
Daha sonra öğrenciler tarafından okunan Hatim, Yasin ve surelerin sevabı, başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere, Vatan, Bayrak ve Mukaddesat uğruna can veren şehitlerimizin ruhlarına, Sanimder Bilgi Evinin alınması ve öğrencilere Burs, Eğitim ve kıyafet yardımı yapılmasına vesile olan hayırseverlerimizin ruhları ile bir hafta gibi kısa zaman önce vefat eden sanimder’e hayatı boyunca yardımını esirgemeyen ve arsa bağışında bulunan Merhum Ahmet AYYILDIZ’IN ruhuna bağışlandı. Hayırseverlere Dualar edildi.
 
 
Ziyaret memnuniyet ile öğrencilere etli pide, ayran ve çikolata ikram edilmesi ile son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar