SANİMDER CAMİ GENÇLİK BULUŞMASINDA BU HAFTA; HZ: MUHAMMED (S.A.V) EFENDİMİZ VE GENÇ SAHABELER ANLATILDI

 
 Yatsı Namazından sonra sandıklı İmam hatip lisesi öğrencileri Okul Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ ve Meslek Öğretmeni Metin ARSLAN öncülüğünde Sanimder Bilgi Evine geldiler.
 
Sanimder Cami Gençlik Buluşması etkinliği doğrultusunda Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ömer AKKAŞ hocamız gençler ile Sanimder Bilgi Evimizde bir araya geldiler.
 
Sanimder Gençlik Buluşması Sohbetimizin misafir konuşmacısı Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ömer AKKAŞ hocamız idi.
  

 Sayın AKKAŞ bu haftaki konuşmasında; Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V) Efendimizi ve genç sahabelerin Dini Mübin-i İslam için kahramanlık ve fedakârlıklarını anlattı.
 
Genç yaşına rağmen Allah Rasulü tarafından İslam'i tebliğ etmesi için Medine’ye ilk öğretmen olarak gönderilen Musab Bin Umeyr, genç yaşına rağmen Suriye ye Rasulullah tarafından ordunun başında komutan olarak gönderilen Usame Bin Zeyd, Haberin fethinde üstün gayretiyle zafere büyük katkı sağlayan ve ilmin kapısı olan Hz. Ali Bin Ebu Talib, İslamin ilk yıllarında evini hiç tereddüt etmeden Allah Rasulüne karargâh olarak kullanılması için evini tahsis eden genç sahabi Erkam bin Ebul Erkam’dan bahsetti.
 
Din ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ömer AKKAŞ ayrıca SANİMDER Şaloğlu Cami Gençlik buluşması etkinliğini gerçekleştiren Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ şahsında SANİMDER'E, Cami Gençlik buluşması etkinliğine katılan öğrencileri bu güzel etkinlikte buluşturan Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ ve Meslek dersleri Öğretmeni Metin ARSLAN'A,  imam Hatiplik, Müezzin Kayyımlık görevini icra eden cemaat olarak katılan gençlere teşekkür etti. 
 
Şimdiki gençlerin başta Sevgili Peygamberimiz olmak üzere bu genç sahabeleri örnek almalarını istedi.
 
Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde bir araya gelen Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Genç Önderler Gönül Sohbetinden çok memnun kaldıklarını dile getirerek Sanimder Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler.
   

Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Asımın Nesli Genç Önderlerimizle bir araya gelen ve Sevgili Peygamberimiz öncülüğünde İslam Davası için canlarını mallarını feda eden genç sahabelerin örnek hayatlarından bir kesit sunan Sandıklı Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Din ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Sayın Ömer AKKAŞ'A, Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ,  Meslek dersleri Öğretmeni Metin ARSLAN'A ve katılımlarından dolayı Genç Önderlere  teşekkür etti.
                                                                       
 
Sayın  AYYILDIZ Genç Önderlere Ord. Prof.Dr. Ali Fuad BAŞGİL’İN “GENÇLERLE BAŞBAŞA” kitabını dağıttı. Kitabı okumalarını ve okuyan ve anlatanlara Sanimder Yönetim Kurulu olarak çeşitli hediyeler verileceğini söyledi.
 
Ziyaret memnuniyet ile öğrencilere etli pide, ayran ve çikolata ikram edilmesi ile son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar