SANİMDER GENÇLERLE BAŞBAŞA GÖNÜL SOHBETİMİZDE "TEVHiD iNANCI" KONUSU ANLATILDI.

Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Sandıklı Barbaros İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri okul müdür Yardımcısı İbrahim DİNÇ Ve Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni Gülümser Şirin ÖZDEMİR Sayın Salih BULUT eşliğinde Sanimder Bilgi Evimizde bir araya geldiler.
   

Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde Sandıklı İlçe Müftülük Vaizimiz Sayın Tevfik SAVCU Sanimder Bilgi Evimizde gençlerle bir araya geldi. İlçe Vaizimiz Sayın SAVCU; Tevhid inancından Allahın varlığı birliği ve kudretinden bahsetti. Kuranı Kerimden tevhid inancı ile ilgili ayetlerden bir kaçını okudu anlamlarını gençlerle paylaştı.
Ayrıca Kâinattaki düzenden gökyüzünün ve yeryüzünün ahenk içinde oluşundan, güneş Ay ve yıldızlar ile galaksi ve gezegenlerin bir düzen içinde Allahın kudreti ile hareketlerinden bahsetti.
İlçe vaizimiz Sayın SAVCU; kâinatta bu düzeni sağlayan bizleri yaratan yaşatan ve bizlere bunca nimetler veren Allaha karşı ne yapmalıyız? Diye öğrencilere sordu. Öğrenciler Allaha kulluk yapmaları namaz oruç vb. ibadetleri yerine getirmeleri kısaca Allahın emrettikleri yapmaları ve yasakladıklarından uzak durmaları gerektiğini söylediler.
Sayın SAVCU sohbetinin sonunda Allaha kulluk ve ibadetten sonra Anne, Babamıza ve öğretmenlerimize da saygılı olmamız gerektiğini; büyüklere saygı, küçüklere sevgi ile davranış göstermeliyiz. Sizlerden bizler bunu bekliyoruz, dedi. Öğrenciler de Allaha kulluk görevleri ile saygı ve sevgi konusunda söz verdiler.
Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde bir araya gelen Sandıklı Barbaros İmam Hatip Ortaokulu Öğrencileri Gönül Sohbetinden çok memnun kaldıklarını dile getirerek Sanimder Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler.
   
Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ ise gençlere, başarılı öğrencilere Sanimder olarak sahip çıkacaklarını bu ve çeşitli etkinlikler ile her zaman gençlerin yanında olacaklarını ve çalışkan, başarılı öğrencilere burs ve eğitim yardımı vb. ödüller vereceklerini bildirdi.
Ayrıca öğrencilerin daha başarılı olabilmesi ve dini milli duygularla şuurlu yetişebilmeleri için kendilerini geliştirici kitapların en kısa zamanda geleceğini ve öğrencilere hediye edeceklerini, çalışkan ve başarılı olmaya devam ederlerse şehitlik ve kültür gezileri düzenleyebileceklerinin de müjdesini verdi.
  

Ziyaret memnuniyet ile öğrencilere etli pide, ayran ve çikolata ikram edilmesi ile son buldu.
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar