SANİMDER CAMİ GENÇLİK BULUŞMASI BAŞLADI


 Sandıklı Anadolu İmam hatip Lisesi öğrencileri Sanimder Öncülüğünde Yatsı namazında Şaloğlu camiinde bir araya geldiler.
İmam Hatipli Gençler Yatsı Namazında imam Hatiplik ve müezzin Kayyımlık görevini başarı ile yaptılar.
 Yatsı Namazından sonra sandıklı İmam hatip lisesi öğrencileri Okul Müdürü H.Hüseyin ALTINTAŞ ve Meslek Öğretmeni Metin ARSLAN öncülüğnde Sanimder Bilgi Evine geldiler.

   
 
Sanimder Cami Gençlik Buluşması etkinliği doğrultusunda Sandıklı ilçe Müftülüğü Vaizlerinden Sayın Recep ERKAN gençler ile Sanimder Bilgi Evimizde bir araya geldiler.
 
Sanimder Gençlik Buluşması Sohbetimizde Sandıklı İlçe Müftülük Vaizimiz Sayın Recep ERKAN Gençlere Önderimiz Sevgili Peygamberimiz Hz. Muhammed (s.a.v) efendimizin hayatı başta olmak üzere sahabe hayatından güzel örnekler verdi. Gençlere Peygamberimizin yolunda birer genç Önder olmaları gerektiğini hal ve davranışları lle birer örnek insan olmaları gerektiğini vurguladı.
 
ilçe Vaizimiz Sayın ERKAN, Asım B. Sabit ( R.A) hayatından bahsederek, gençlere sevgili Peygamberimiz başta olmak üzere sahabe Asım gibi İslam yolunda Dini ve Milli duygularla şuurlu yetişmeleri gerektiğini, vatana, bayrağa ve mukaddesatımıza sahip çıkmalarını ve derslerinde çok çalışkan olmalarını dile getirdi.
 
Sanimder Gençlerle Başbaşa Gönül Sohbetimizde bir araya gelen Sandıklı Anadolu İmam Hatip Lisesi Öğrencileri Genç Önderler Gönül Sohbetinden çok memnun kaldıklarını dile getirerek Sanimder Yönetim Kuruluna teşekkür ettiler.

  
 
Sanimder Yönetim Kurulu Başkanı Sayın Ramazan AYYILDIZ ise Genç Önderlere, Sanimder olarak sahip çıkacaklarını her zaman gençlerin yanında olacaklarını, çeşitli spor ve kültürel etkinliklerde destek olacaklarını ve çalışkan, başarılı öğrencilere burs ve eğitim yardımı vb. ödüller vereceklerini bildirdi.
 
Ayrıca genç önderlerin çalışkan ve başarılı olmaya devam ederlerse şehitlik ve kültür gezileri düzenleyebileceklerinin de müjdesini verdi.
 
Ziyaret memnuniyet ile öğrencilere etli pide, ayran ve çikolata ikram edilmesi ile son buldu.
 
 

HABERLER  Kategorisindeki Diğer Başlıklar